Будівля біржі в Нижньому Новгороді

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Будівля біржі в Нижньому Новгороді — це красиве кам’яна будівля на набережній річки Оки, в якому розташовувалося торгове відомство.

Ідея будівництва в Нижньому Новгороді особливого будівлі торгової біржі відноситься до перших років дії тут ярмарку. У 1828 році архітектор В. Матвєєв створив проект величного однокупольного будівлі з колонними портиками. Але він не був здійснений.

В кінці XIX століття, коли Нижній Новгород утвердився як провідний центр з укладання оптових операцій, потреба в будівлі біржі стала очевидною. 12 вересня 1880 року уряд затвердив статут Нижегородської біржі.

Спочатку місце для біржі визначалося навпаки плашкоутного моста через Оку. 7 грудня 1891 року біржовий комітет просив звести будівлю в центрі Софроновской площі. Але тоді могла постраждати зона відпочинку городян, і на цій підставі Міська дума відмовила у проханні. Лише в лютому 1895 року, напередодні відкриття в Нижньому Новгороді на Всеросійській промислово-художньої виставки, брати Блиновы виділили для будівництва біржі частину своєї землі на розі площі та набережній. Проект замовили столичному архітектору К. В. Трейману.

До весни 1896 року будівля біржі не тільки зведено, але і оброблене. На зверненому до Волги фасаді викладені дати будівництва — 1895 і 1896. Будівля зберегла в основному свою початкову архітектуру, втрачена лише башточка з флагштоком над центральним входом.