Будинок Уряду Республіки Татарстан Будинок Уряду Республіки Татарстан
Будинок Уряду Республіки Татарстан
Будинок Уряду Республіки Татарстан

Будинок уряду Республіки Татарстан розташоване в російському місті Казань, на площі Свободи, неподалік від Татарського державного академічного театру опери та балету ім. Муси Джаліля.

Будівля Татарського уряду починалося будуватися на початку 50-х років. В ті часи будова виступало в якості Обласного Комітету КПРС. Згідно з першим проектом архітекторів Р. Солдатова та П. Саначина будівля повинна було стати сталінської висоткою, середнього розміру з різноманітними декоративними елементами, які були характерні для стилю того періоду.

Але будівництво було несподівано перервано у зв’язку з візитом в Казань Н. Хрущова, який вирішив, що для регіонального обкому така будівля буде надто блискучим, і назвав весь процес зведення «розбазарюванням» народних засобів.

Як результат обком був добудований до 1962 році і мав висоту вдвічі меншу, ніж було заплановано спочатку. Також будівля була виконана в строго лаконічному дизайні.

У часи правління Брежнєва місцева еліта почала будівництво абсолютно нової будівлі парламенту, яке було вирішено звести безпосередньо за більш старою будівлею обкому. Нове будова мала куди більш презентабельний вигляд, і було опоряджено сірувато-білим мармуром.

Але в підсумку архітектурна цінність нової будівлі парламенту Татарстану була втрачена під час нової перебудови будівлі в 2000 році.

Нині будівля парламенту Татарстану більше схоже на невеликий хмарочос, покритий скляними фасадами та коричневої декоративною плиткою.