Бібліотека ім. А. С. Пушкіна Бібліотека ім. А. С. Пушкіна

Бібліотека ім. А. С. Пушкіна

Бібліотека ім. А. С. Пушкіна – це найстаріша омська обласна наукова бібліотека. Рішення про відкриття публічного літературного виникло в 1899 році під час святкування сторіччя з дня народження А. С. Пушкіна. Ця ідея була втілена в життя в січні 1907 року.

Спочатку приміщення літературного фонду складалася з двох суміжних кімнат, одна з яких використовувалася як читальний зал, а в другій видавали літературу на будинок. У рік відкриття в бібліотечному фонді налічувалося 4 160 примірників книг і журналів, якими користувалися 370 читачів.

У 1920 році площа бібліотеки розширили, добудувавши кабінет для читання наукової літератури та музей з кількома відділеннями. Також з’явився дитячий клуб з дитячим відділом і палітурна майстерня.

У нову будівлю бібліотека ім. А. С. Пушкіна переїхала 28 квітня 1995 року, тоді ж їй присвоїли статус «Центральної державної бібліотеки Омської області».

Сьогодні Омська державна обласна наукова бібліотека імені А. С. Пушкіна – це найбільший інформаційний культурно-громадський центр Сибірського регіону, фонд якого нараховує понад 3 мільйони примірників-носіїв інформації.