Античний театр Античний театр

Античний театр

Античний театр міста Пловдив є одним з найстаріших античних театрів у світі, що збереглися до наших днів. Поблизу споруда справляє враження розкоші і величі. Воно було зведено на початку другого століття у часи правління римського імператора Марка Улпия Траяна. У цьому театрі глядацькі місця дивляться на південь.

Зовнішній діаметр споруди становить 82 метри. Театр призначався для різних постановок і громадських зібрань, на відміну від амфітеатру він мав форму півкола. Тут мається 28 ступенів-сидінь, які виконані з мармуру. Сцена зроблена у формі підкови, висотою 3,16 метра і діаметром 26,24 метра. За прикладом римських театрів почесні місця античного театру міста Пловдив підписували. На сидіннях були вказані імена місцевих правителів, друзів імператора і важливих сановників.

У 4 столітті театр частково зруйнували пожежі і землетруси. Його розкопки були знайдені в 1968 році. Сьогодні цей пам’ятник стародавньої архітектури є емблемою міста Пловдив і завдяки своїй чудовій акустиці служить для проведення театральних вистав та концертів.